W dniu 28 sierpnia uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym "Festiwal gier i zabaw". Impreza została zorganizowana przez Dom Kultury Rembertów. Aktywnie włączyliśmy się poprzez propozycję gier planszowych. Ku naszemu zaskoczeniu największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, gdzie dzieci i młodzież mogła lepić z gliny swoje prace. Cieszymy się z dużej aktywności dzieci, młodzieży i rodziców.

W dniach 22-25 lipca w ramach realizacji projektu Wawerska Przystań odbył się wyjazd profilaktyczny. Uczestnikami wyjazdu byli dzieci, młodzież i rodzice, którzy na co dzień aktywnie uczestniczą w proponowanych im zadaniach. Warunki sprzyjały zarówno do pracy warsztatowej jaki i aktywnie spędzonego czasu wolnego.

Od zakończenia roku szkolnego staraliśmy się spędzać wspólnie czas. Działaliśmy aktywnie, a teraz udajemy się na zasłużony odpoczynek. Do zobaczenia w połowie sierpnia!

Celem realizowanego zadania jest zapewnienie dzieciom i młodzieży w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy warunków do zrównoważonego rozwoju w tym realizację oraz działań niwelujących nierówności środowiskowe, wychowawcze w tym zajęcia usprawniające kompetencje społeczne dzieci i młodzieży oraz kompetencje wychowawcze członków ich rodzin oraz ich rodzin.

Celem głównym projektu ,,Zagraj z nami’’ było zapobieganie uzależnieniom od komputera i Internetu wśród dzieci , poprzez podniesienie wiedzy związanej z uzależnieniami behawioralnymi wśród dzieci oraz wśród rodziców / opiekunów, kształtowanie umiejętności społecznych dzieci oraz promocja konstruktywnych form spędzania czasu.

W dniu 26 czerwca na zaproszenie Domu Kultury w Rembertowie braliśmy udział w Pikniku Ekologicznym. Przygotowane przez nas animacje cieszyły się powodzeniem. Dodatkowo korzystaliśmy z atrakcji przygotowanych przez inne organizację. To był aktywny i miły wspólnie spędzony czas.

W dniu 17 czerwca w szkole podstawowej nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie ul. Wilgi 19 odbył się happening podsumowujący realizację projektu Zagraj z nami. W zajęciach wzięło łącznie udział ponad 60 uczniów klas VI rodzice oraz nauczyciele.

W dniu 28 maja odbyło się spotkanie integracyjne z okazji dnia mamy i dnia dziecka. W spotkaniu brali udział uczestnicy projektu "Przystań Rembertów".

Projekt "Zagraj z nami" jest programem z obszaru profilaktyki uniwersalnej realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA na lata 2016-2020 ze środków FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH pozostających w dyspozycji MINISTRA ZDROWIA Projekt jest adresowany do dzieci w wieku 12-15 lat (VI-VIII klasa SP), ich rodziców/ opiekunów oraz nauczycieli pedagogów.

Projekt "Poza PORTEM" jest programem z obszaru profilaktyki selektywnej skierowany do młodzieży w wieku 13-16 lat oraz do ich rodziców / członków rodzin realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA na lata 2016-2020 ze środków FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH pozostających w dyspozycji MINISTRA ZDROWIA.

W ramach rozstrzygniętego konkursu ofert od lutego 2021 Fundacja prowadzi konsultacje i poradnictwo na terenie
Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy. Czekamy na Was. Zapraszamy do nas.

naglowek

Zapraszamy młodzież i rodziców do udziału w projekcie
TWÓJ WYBÓR-TWOJA SZANSA

W szkole podstawowej nr 279 im. Batalionów AK Gustaw i Harnaś ul. Cyrklowa 1 w Warszawie zakończył się cykl warsztatów realizowanych w ramach projektuj Zagraj z nami. W warsztatach uczestniczyły 3 klasy, rada pedagogiczna i rodzice. Na koniec w ramach akcji zostały przygotowane pracę plastyczne podsumowujące omawiane tematy.

,,PRZYSTANEK WAWER” ZAJĘCIA DLA DZIECI 9-12 lat i ich rodzin

ZAPRASZAMY DZIECI 9-12 LAT NA ZAJĘCIA ALTERNATYW ORAZ ZAJĘCIA SOCJOTERAPII
W ramach zajęć dzieci mają okazję pracować nad swoimi emocjami, uczyć się radzenia ze stresem, pracować nad motywacją, komunikacją oraz rozwijać swoje zdolności i uczyć się jak można konstruktywnie spędzać czas wolny

W daniach 3-4 października grupa młodzieży przebywała w Akademii Łucznica. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu Akumulator. Przez weekend mieliśmy warsztaty z makramy, batik i wypieku pieczywa. Pogoda i dobry nastrój naprawdę nam dopisały.

W dniach 27 lipiec - 2 sierpień przebywaliśmy z grupą młodzieży w Gołdapi. Był to czas spędzony w ramach realizowanego projektu "Mała Przystań". Korzystaliśmy z możliwości pięknej przyrody, poznaliśmy płynąc kajakami rzeki Rospuda i Gołdapa. Był czas na pyszne desery, posiłki w restauracji Matrioszka. Wieczorami po spacerze sprawdzał się basen. Nie zabrakło również czasu na warsztaty terapeutyczne, które realizowaliśmy na świeżym powietrzu.

W lipcu korzystaliśmy z młodzieżą, która uczęszcza na zajęcia w ramach realizacji projektu Mała Przystań z atrakcji jakie można znaleźć na terenie miasta Warszawa. Byliśmy m.in. w ZOO, parku linowym, fabryce cukierków, odwiedziliśmy również liczne parki, gdzie można ciekawie spędzić czas.

Projekt "Zagraj z nami" jest programem z obszaru profilaktyki uniwersalnej realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA na lata 2016-2020 ze środków FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH pozostających w dyspozycji MINISTRA ZDROWIA Projekt jest adresowany do dzieci w wieku 12-15 lat (VI-VIII klasa SP), ich rodziców/ opiekunów oraz nauczycieli pedagogów.

Projekt "Poza PORTEM" jest programem z obszaru profilaktyki selektywnej skierowany do młodzieży w wieku 13-16 lat oraz do ich rodziców / członków rodzin realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA na lata 2016-2020 ze środków FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH pozostających w dyspozycji MINISTRA ZDROWIA.

Fundacja Rozwoju Osobistego "Przystań" w związku z nadzwyczajną i bardzo dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w kraju związaną ze przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19 realizuje w systemie zdalnym następujące projekty: "Przystań Mokotów", "Mała Przystań", "AKUMULATOR" oraz projekt "Poza PORTEM". 

Wszyskich zainteresowanych szczegółowymi informacjami zachęcamy do kontaktu e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkoła Umiejętności Praktycznych

Nasza oferta szkoleń i warsztatów umiejętności praktycznych skierowana jest do pracowników oświaty, kuratorów, pracowników pomocy społecznej oraz studentów.

Nasza misja

Praska Akademia Liderów powstała z potrzeby podzielenia się wiedzą i umiejętnościami osób ją tworzących z Wami, zarówno z tymi którzy są na początku drogi jak studenci jak i z tymi, którzy swoją podróż w pracy z człowiekiem rozpoczęli, a być może już wkroczyli na ścieżkę wypalenia i bezradności.

Co Wam zapewnimy

Studenci ... chcemy Wam dać wiedzę i narzędzia niezbędne do pracy z dziećmi i młodzieżą ☺

Pracownicy oświaty ... chcemy wzbogacić Wasza wiedzę, warsztat pracy i wyposażyć Was w najlepsze narzędzia do pracy, z często trudnym, choć fascynującym młodym człowiekiem a także pokazać jak zarządzać zmianą ☺

Kuratorzy, pracownicy pomocy społecznej … chcemy pokazać Wam jak ważnym elementem Waszej pracy może być coaching w pracy z rodziną i pokazać jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym a także przekazać wiedzę o wyzwaniach, trudnościach z jakimi mierzy się młody człowiek dziś ☺

Szkolenie będzie odbywać się pod adresem ul. Kijowska 3 w Warszawie przy współpracy Prywatnego Centrum Kształcenia Zawodowego.

Opis szkoleń - pdfpobierz521.83 KB

Opis szkoleń wraz z Formularzem zgłoszeniowym znajdą Państwo tutaj

Na przełomie listopada i grudnia mogliśmy wspólnie spędzić "Magiczny czas". Byliśmy w teatrze Capitol na przedstawieniu "Pinokio", Guliwer na przedstawieniu "Tato", oraz w Studio Buffo na musicalu "Metro". Dużo radości sprawiła wizyta w Centrum Nauki Kopernik oraz możliwość spędzenia wspólnego czasu w trakcie Mikołajek.

W ramach działań Małej Przystani odbywały się systematycznie zajęcia z socjoterapii. Młodsza grupa bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach, gdzie lepiej mogliśmy się poznać, ale też odkrywaliśmy własne umiejętności.

W ostatnich tygodniach wiele się działo w Akumulatorze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, które odbywały się w Muzeum Azji i Pacyfiku. Dodatkowo poza działaniami "w terenie" działamy również na miejscu, przygotowując się m.in. do Świąt.

Projekt nr RPMA.09.01.00-14-c109/19
realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego
na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego
i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych
i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

logotyp

BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA MŁODZIEŻY,,PRZYSTAŃ MOKOTÓW”

Jeśli masz 13 16 lat jest Ci trudno i nie wiesz jak sobie z tym radzić, to przeczytaj do końca tę ulotkę …

Możesz skorzystać z udziału w grupie dla młodzieży jeśli doświadczasz:

  • osamotnienia
  • nieśmiałości
  • lęku
  • niezadowolenia z samego siebie
  • kłopotów z rówieśnikami
  • konfliktów z rodzicami

Fundacja Rozwoju Osobistego ,, PRZYSTAŃ „ zaprasza na zajęcia socjoterapii i grupę wsparcia dla rodziców w okresie od października do grudnia 2019r. w ramach projektu „Mała Przystań”.

Szaleństwo w bezpiecznych warunkach :-) Odwiedziliśmy Hangar 646 na Targówku, zabawa pyszna. Wszyscy zadowoleni byliśmy z wyjazdu.

W dniach 21-22 września grupa młodzieży z projektu Akumulator uczestniczyła w wyjeździe do Łucznicy. Przez 2 dni pod opieką instruktorów ze Stowarzyszenia Akademia Łucznica braliśmy udział w warsztatach z recyklingu, malowania na szkle oraz pracy z filcem. Piękne miejsce, wspaniali instruktorzy. Na pewno tam wrócimy!

Projekt "Twój wybór - Twoja szansa" jest programem z obszaru profilaktyki selektywnej skierowany do młodzieży w wieku 15-18 lat oraz raz ich rodziców / członków rodzin realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA NA LATA 2016-2020 realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji
MINISTRA ZDROWIA.

Działamy w różnych obszarach. Grupa młodsza uczęszcza systematycznie na zajęcia z socjoterapii do Józka.

W dniu 4 czerwca uczestniczyliśmy w zakończeniu projektu teatralnego. Grupa młodzieży zaprezentowała swoje przedstawienie na scenie "Piwnicy na Wójtowskiej".

W dniach 1-2 czerwca udaliśmy się do Ośrodka Sportu w Miętnem. Wyjazd zorganizowany z okazji Dnia dziecka. Czas upłynął nam bardzo szybko.

W dniu dzisiejszym zostaliśmy zaproszenie przez Poradnie Psychologiczno Pedagogiczną nr 7 ul. Ludwika Narbutta 65/71 na dzień otwarty. Mogliśmy w tym czasie zaprezentować swoje działania i omówić je szczegółowo z młodzieżą ze szkół, które funkcjonują na terenie Mokotowa.

W ostatnich tygodniach na terenie szkoły klasy V i VI brały udział w projekcie "Zagraj z Nami".

Głównym celem realizowanego projektu jest zapobieganie uzależnieniom od komputera i Internetu wśród dzieci poprzez podniesienie wiedzy związanej z uzależnieniami behawioralnymi wśród dzieci, rodziców / opiekunów i kadry pedagogicznej, kształtowanie umiejętności społecznych oraz promocja konstruktywnych form spędzania czasu. W ramach projektu na terenie szkoły odbywa się happening, oto fotorelacja z przygotowań.

W dniach 2-9 lutego odbyło się zimowisko Przystani Rembertów w Gołdapi. Przez 8 dni udało nam się skorzystać z malowniczych tras nart biegowych przygotowanych przez OSiR w Gołdapi. Pod okiem instruktorów korzystaliśmy z jazdy na nartach po stoku Piękna Góra.

Numer telefonu do Przystani Rembertów 733-381-941 czynny od poniedziałku do piątku.

Miło nam poinformować, że Mazowieckie Kuratorium Oświaty zaakceptowało nasz wyjazd na zimowisko w dniach 2-9 lutego do Gołdapi wraz z młodzieżą "Przystani Rembertów".

W dniu 21 grudnia odbyło się spotkanie Wigilijne w Przystani Rembertów.

W ramach podsumowania projektu Zagraj z Nami w Szkole Podstawowej nr 191 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Warszawie odbył się happening.

W ramach podsumowania projektu Przystań Mokotów w dniu 27 grudnia odbył się wyjazd do Torunia. Młodzież zwiedziła piękną starówkę. Odbyły się również zajęcia w Żywym Muzeum Piernika oraz w Planetarium.

W ramach projektu Zagraj z Nami zorganizowany został happpening. Był on podsumowaniem działań w Szkole Podstawowej 376 im. Bohaterów Westerplatte ul. Gen. K. Ziemskiego 22 w Warszawie.

W ramach Przystań Rembertów zapraszamy dzieci i rodziców w dniu 21 grudnia na spotkanie Wigilijne.

Realizowane przez nas projekty kończą się w grudniu b.r.

Udział w projekcie teatralnym pod opieką p. Małgorzaty Gralczyk ze Staromiejskiego Domu Kultury ul. Rynek Starego Miasta 2 w Warszawie.

Fundacja Rozwoju Osobistego "Przystań" zaprasza młodzież w wieku 13-16 lat.

Projekt "Poza PORTEM" jest programem z obszaru profilaktyki selektywnej skierowany do młodzieży w wieku 13-16 lat oraz raz ich rodziców/ członków rodzin realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA na lata 2016-2020 ze środków FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH pozostających w dyspozycji MINISTRA ZDROWIA.

Fundacja Rozwoju Osobistego "Przystań" zaprasza młodzież w wieku 15-18 lat.

Projekt ,, Twój wybór -Twoja szansa " jest programem z obszaru profilaktyki selektywnej skierowany do młodzieży w wieku 15-18 lat oraz raz ich rodziców/ członków rodzin realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA NA LATA 2016-2020 realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji MINISTRA ZDROWIA.

Fundacja Rozwoju Osobistego "Przystań" zaprasza do udziału w PROJEKCIE "PRZYSTAŃ MOKOTÓW".

Szanowni Państwo, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookies