PARASOL program dotyczy -ograniczenia rozpowszechnienia zjawisk- używania substancji psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych wśród młodzieży 15-18 lat z województwa mazowieckiego z tzw. grup zwiększonego ryzyka oraz ich rodziców/ opiekunów.
Fundacja Rozwoju Osobistego „Przystań” zaprasza na Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży oraz Warsztaty Umiejętności Wychowawczych w ramach projektu ,,Siła Rodziny”.
W dniach od 24 czerwca do 10 lipca fundacja realizowała zajęcia w ofercie wakacyjnej w której nasi podopieczni mieli okazję pod opieką wychowawców wspólnie uczyć się alternatywnych form spędzania czasu wolnego.
Szanowni Rodzice. Mamy zaszczyt zaprosić Wasze Dzieci do udziału w WAKACYJNYM TRENINGU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH do naszej Fundacji. Zajęcia prowadzone będą w sposób atrakcyjny dla dzieci.
W ostatnim czasie mogliśmy zaproponować naszym podopiecznym wspólny, bardzo aktywny czas. Odwiedziliśmy m.in., Stacje Grawitacje, Centrum Nauki Kopernik, Parko Wodny Moczydło, kino. Obecnie mamy czas wolny, ale zapraszamy na ciąg dalszy wakacyjnych atrakcji od 16 sierpnia!
W dniach od 24 czerwca do 3 lipca 2023 roku Fundacja Rozwoju Osobistego” PRZYSTAŃ” zrealizowała w ramach projektu WAKACJE Z PRZYSTANIĄ, wyjazd profilaktyczny dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. W wyjeździe uczestniczyło 40 dzieci i młodzieży.
W dniu 16 czerwca na zaproszenie Burmistrza Dzielnicy Mokotów Rafała Miastowskiego uczestniczyliśmy w 17 Festynie Wakacyjnym. Jak widać frekwencja była duża i pogoda nam też dopisała :-)
- projekt skierowany do dzieci i młodzieży 6-14 lat oraz ich rodzin zamieszkałych w Warszawie Dzielnica Wawer
W dniu 16 kwietnia zostaliśmy zaproszeni przez Dom Kultury w Rembertowie na piknik artystyczny. W wydarzeniu poza nami brała udział Fundacja Bez Wizy. Dzięki nim mogliśmy poznać twórczość artysty Jacksona'a Pollocka'a. Po krótkim wykładzie przeszliśmy do działania. Jak widać chętnych było wielu zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zapraszamy na kolejne wydarzenia.
Aktywny czas spędziliśmy wspólnie. Działania podczas ferii odpowiadał każdemu. Wracamy do normalnego planu działania po feriach w oczekiwaniu na wiosnę :-)
Fundacja od lutego 2023 roku realizuje zadanie Prowadzenie Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego Dzielnicy Wawer.
Projekt „Technology is eveywhere. Where is the balance?” jest realizowany od maja 2022r przez Fundację we współpracy z Uniwersytetem w Walencji w ramach Programu Erasmus+, Akcja 2. Współpraca Organizacji i Instytucji, Partnerstwa na małą skalę.
W dniu 3 września zostaliśmy zaproszeni przez radę i zarząd dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy do udziału w pikniku "Czas na trening". Jako Fundacja mogliśmy zaprezentować jak Fundacja działa na rzecz mieszkańców Dzielnicy Mokotów. Przedstawić projekty jakie realizujemy we współpracy z M. St . Warszawa min. Projekt: Przystań Mokotów i Siła Rodziny. Piknik uważany za bardzo udany , stoisko Fundacji przeżywało oblężenie ciekawskich ?
Ostatnie dni wakacji spędziliśmy na podróżowaniu. Odwiedziliśmy m.in. ZOO, wystawę w PKiN oraz park Bajka w Błoniu. Jak widać, zabawa była przednia :-)
Projekt „Technology is eveywhere. Where is the balance?” jest realizowany przez Fundację we współpracy z Uniwersytetem w Walencji w ramach Programu Erasmus+, Akcja 2. Współpraca Organizacji i Instytucji, Partnerstwa na małą skalę.
Od początku wakacji spędzaliśmy wspólnie czas. Udało nam się wyjść m.in., do kina, na basen, kręgle. Na koniec odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Zbieramy siły na kolejne działania, które będą w drugiej połowie sierpnia.
Na zaproszenie Staromiejskiego Domu Kultury braliśmy udział w projekcie "Nie jesteś sam". Nasi podopieczni wybrali do realizacji temat "Norma odpowiedzialności - szczodrość za uśmiech". W ramach realizacji przygotowaliśmy m.in., kartki dla rodziców; zabawki dla dzieci z Ukrainy, które przychodzą do Domu Kultury w Rembertowie. To był dobry, aktywny czas!
W ostatnią sobotę uczestniczyliśmy w Pikniku Rodzinnym dzielnicy Rembertów m.st. Warszawa. Zostaliśmy tam Zaproszeni przez Dok Kultury Rembertów, z którym współpracujemy przy okazji takich wydarzeń. Poniżej krótka fotorelacja. Tworzone przez nas gniotki i latawce cieszyły się sporym zainteresowaniem, a konkurencja była spora, wręcz ogromna w postaci m.in. czołgów Leopard z pobliskiej jednostki wojskowej.
Podobnie jak w latach potrzebnych rozpoczęliśmy realizację projektu Zagraj z Nami. Obecnie zakończyliśmy działania w szkole podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.
Rozwój oferty dla mieszkańców m.st. Warszawy w obszarze przeciwdziałania alkoholizmowi
http://www.froprzystan.com/realizowane-projekty/aktualne/sila-rodziny
W dniu 28 sierpnia uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym "Festiwal gier i zabaw". Impreza została zorganizowana przez Dom Kultury Rembertów. Aktywnie włączyliśmy się poprzez propozycję gier planszowych. Ku naszemu zaskoczeniu największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, gdzie dzieci i młodzież mogła lepić z gliny swoje prace. Cieszymy się z dużej aktywności dzieci, młodzieży i rodziców.
W dniach 22-25 lipca w ramach realizacji projektu Wawerska Przystań odbył się wyjazd profilaktyczny. Uczestnikami wyjazdu byli dzieci, młodzież i rodzice, którzy na co dzień aktywnie uczestniczą w proponowanych im zadaniach. Warunki sprzyjały zarówno do pracy warsztatowej jaki i aktywnie spędzonego czasu wolnego.
Od zakończenia roku szkolnego staraliśmy się spędzać wspólnie czas. Działaliśmy aktywnie, a teraz udajemy się na zasłużony odpoczynek. Do zobaczenia w połowie sierpnia!
Celem realizowanego zadania jest zapewnienie dzieciom i młodzieży w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy warunków do zrównoważonego rozwoju w tym realizację oraz działań niwelujących nierówności środowiskowe, wychowawcze w tym zajęcia usprawniające kompetencje społeczne dzieci i młodzieży oraz kompetencje wychowawcze członków ich rodzin oraz ich rodzin.
Celem głównym projektu ,,Zagraj z nami’’ było zapobieganie uzależnieniom od komputera i Internetu wśród dzieci , poprzez podniesienie wiedzy związanej z uzależnieniami behawioralnymi wśród dzieci oraz wśród rodziców / opiekunów, kształtowanie umiejętności społecznych dzieci oraz promocja konstruktywnych form spędzania czasu.
W dniu 26 czerwca na zaproszenie Domu Kultury w Rembertowie braliśmy udział w Pikniku Ekologicznym. Przygotowane przez nas animacje cieszyły się powodzeniem. Dodatkowo korzystaliśmy z atrakcji przygotowanych przez inne organizację. To był aktywny i miły wspólnie spędzony czas.
W dniu 17 czerwca w szkole podstawowej nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie ul. Wilgi 19 odbył się happening podsumowujący realizację projektu Zagraj z nami. W zajęciach wzięło łącznie udział ponad 60 uczniów klas VI rodzice oraz nauczyciele.
W dniu 28 maja odbyło się spotkanie integracyjne z okazji dnia mamy i dnia dziecka. W spotkaniu brali udział uczestnicy projektu "Przystań Rembertów".
Projekt "Zagraj z nami" jest programem z obszaru profilaktyki uniwersalnej realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA na lata 2016-2020 ze środków FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH pozostających w dyspozycji MINISTRA ZDROWIA Projekt jest adresowany do dzieci w wieku 12-15 lat (VI-VIII klasa SP), ich rodziców/ opiekunów oraz nauczycieli pedagogów.
Projekt "Poza PORTEM" jest programem z obszaru profilaktyki selektywnej skierowany do młodzieży w wieku 13-16 lat oraz do ich rodziców / członków rodzin realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA na lata 2016-2020 ze środków FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH pozostających w dyspozycji MINISTRA ZDROWIA.
W ramach rozstrzygniętego konkursu ofert od lutego 2021 Fundacja prowadzi konsultacje i poradnictwo na terenie
Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy. Czekamy na Was. Zapraszamy do nas.
W szkole podstawowej nr 279 im. Batalionów AK Gustaw i Harnaś ul. Cyrklowa 1 w Warszawie zakończył się cykl warsztatów realizowanych w ramach projektuj Zagraj z nami. W warsztatach uczestniczyły 3 klasy, rada pedagogiczna i rodzice. Na koniec w ramach akcji zostały przygotowane pracę plastyczne podsumowujące omawiane tematy.
,,PRZYSTANEK WAWER” ZAJĘCIA DLA DZIECI 9-12 lat i ich rodzin
ZAPRASZAMY DZIECI 9-12 LAT NA ZAJĘCIA ALTERNATYW ORAZ ZAJĘCIA SOCJOTERAPII
W ramach zajęć dzieci mają okazję pracować nad swoimi emocjami, uczyć się radzenia ze stresem, pracować nad motywacją, komunikacją oraz rozwijać swoje zdolności i uczyć się jak można konstruktywnie spędzać czas wolny
W daniach 3-4 października grupa młodzieży przebywała w Akademii Łucznica. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu Akumulator. Przez weekend mieliśmy warsztaty z makramy, batik i wypieku pieczywa. Pogoda i dobry nastrój naprawdę nam dopisały.
W dniach 27 lipiec - 2 sierpień przebywaliśmy z grupą młodzieży w Gołdapi. Był to czas spędzony w ramach realizowanego projektu "Mała Przystań". Korzystaliśmy z możliwości pięknej przyrody, poznaliśmy płynąc kajakami rzeki Rospuda i Gołdapa. Był czas na pyszne desery, posiłki w restauracji Matrioszka. Wieczorami po spacerze sprawdzał się basen. Nie zabrakło również czasu na warsztaty terapeutyczne, które realizowaliśmy na świeżym powietrzu.
W lipcu korzystaliśmy z młodzieżą, która uczęszcza na zajęcia w ramach realizacji projektu Mała Przystań z atrakcji jakie można znaleźć na terenie miasta Warszawa. Byliśmy m.in. w ZOO, parku linowym, fabryce cukierków, odwiedziliśmy również liczne parki, gdzie można ciekawie spędzić czas.
Projekt "Zagraj z nami" jest programem z obszaru profilaktyki uniwersalnej realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA na lata 2016-2020 ze środków FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH pozostających w dyspozycji MINISTRA ZDROWIA Projekt jest adresowany do dzieci w wieku 12-15 lat (VI-VIII klasa SP), ich rodziców/ opiekunów oraz nauczycieli pedagogów.
Projekt "Poza PORTEM" jest programem z obszaru profilaktyki selektywnej skierowany do młodzieży w wieku 13-16 lat oraz do ich rodziców / członków rodzin realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA na lata 2016-2020 ze środków FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH pozostających w dyspozycji MINISTRA ZDROWIA.
Fundacja Rozwoju Osobistego "Przystań" w związku z nadzwyczajną i bardzo dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w kraju związaną ze przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19 realizuje w systemie zdalnym następujące projekty: "Przystań Mokotów", "Mała Przystań", "AKUMULATOR" oraz projekt "Poza PORTEM".
Wszyskich zainteresowanych szczegółowymi informacjami zachęcamy do kontaktu e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szkoła Umiejętności Praktycznych
Nasza oferta szkoleń i warsztatów umiejętności praktycznych skierowana jest do pracowników oświaty, kuratorów, pracowników pomocy społecznej oraz studentów.
Nasza misja
Praska Akademia Liderów powstała z potrzeby podzielenia się wiedzą i umiejętnościami osób ją tworzących z Wami, zarówno z tymi którzy są na początku drogi jak studenci jak i z tymi, którzy swoją podróż w pracy z człowiekiem rozpoczęli, a być może już wkroczyli na ścieżkę wypalenia i bezradności.
Co Wam zapewnimy
Studenci ... chcemy Wam dać wiedzę i narzędzia niezbędne do pracy z dziećmi i młodzieżą ☺
Pracownicy oświaty ... chcemy wzbogacić Wasza wiedzę, warsztat pracy i wyposażyć Was w najlepsze narzędzia do pracy, z często trudnym, choć fascynującym młodym człowiekiem a także pokazać jak zarządzać zmianą ☺
Kuratorzy, pracownicy pomocy społecznej … chcemy pokazać Wam jak ważnym elementem Waszej pracy może być coaching w pracy z rodziną i pokazać jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym a także przekazać wiedzę o wyzwaniach, trudnościach z jakimi mierzy się młody człowiek dziś ☺
Szkolenie będzie odbywać się pod adresem ul. Kijowska 3 w Warszawie przy współpracy Prywatnego Centrum Kształcenia Zawodowego.
Opis szkoleń - pobierz521.83 KB
Opis szkoleń wraz z Formularzem zgłoszeniowym znajdą Państwo tutaj
Na przełomie listopada i grudnia mogliśmy wspólnie spędzić "Magiczny czas". Byliśmy w teatrze Capitol na przedstawieniu "Pinokio", Guliwer na przedstawieniu "Tato", oraz w Studio Buffo na musicalu "Metro". Dużo radości sprawiła wizyta w Centrum Nauki Kopernik oraz możliwość spędzenia wspólnego czasu w trakcie Mikołajek.
W ramach działań Małej Przystani odbywały się systematycznie zajęcia z socjoterapii. Młodsza grupa bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach, gdzie lepiej mogliśmy się poznać, ale też odkrywaliśmy własne umiejętności.
W ostatnich tygodniach wiele się działo w Akumulatorze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, które odbywały się w Muzeum Azji i Pacyfiku. Dodatkowo poza działaniami "w terenie" działamy również na miejscu, przygotowując się m.in. do Świąt.
Projekt nr RPMA.09.01.00-14-c109/19
realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego
na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego
i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych
i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
Jeśli masz 13 16 lat jest Ci trudno i nie wiesz jak sobie z tym radzić, to przeczytaj do końca tę ulotkę …
Możesz skorzystać z udziału w grupie dla młodzieży jeśli doświadczasz:
Fundacja Rozwoju Osobistego ,, PRZYSTAŃ „ zaprasza na zajęcia socjoterapii i grupę wsparcia dla rodziców w okresie od października do grudnia 2019r. w ramach projektu „Mała Przystań”.
Szaleństwo w bezpiecznych warunkach :-) Odwiedziliśmy Hangar 646 na Targówku, zabawa pyszna. Wszyscy zadowoleni byliśmy z wyjazdu.
W dniach 21-22 września grupa młodzieży z projektu Akumulator uczestniczyła w wyjeździe do Łucznicy. Przez 2 dni pod opieką instruktorów ze Stowarzyszenia Akademia Łucznica braliśmy udział w warsztatach z recyklingu, malowania na szkle oraz pracy z filcem. Piękne miejsce, wspaniali instruktorzy. Na pewno tam wrócimy!
Projekt "Twój wybór - Twoja szansa" jest programem z obszaru profilaktyki selektywnej skierowany do młodzieży w wieku 15-18 lat oraz raz ich rodziców / członków rodzin realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA NA LATA 2016-2020 realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji
MINISTRA ZDROWIA.
Działamy w różnych obszarach. Grupa młodsza uczęszcza systematycznie na zajęcia z socjoterapii do Józka.
W dniu 4 czerwca uczestniczyliśmy w zakończeniu projektu teatralnego. Grupa młodzieży zaprezentowała swoje przedstawienie na scenie "Piwnicy na Wójtowskiej".
W dniach 1-2 czerwca udaliśmy się do Ośrodka Sportu w Miętnem. Wyjazd zorganizowany z okazji Dnia dziecka. Czas upłynął nam bardzo szybko.
W dniu dzisiejszym zostaliśmy zaproszenie przez Poradnie Psychologiczno Pedagogiczną nr 7 ul. Ludwika Narbutta 65/71 na dzień otwarty. Mogliśmy w tym czasie zaprezentować swoje działania i omówić je szczegółowo z młodzieżą ze szkół, które funkcjonują na terenie Mokotowa.
W ostatnich tygodniach na terenie szkoły klasy V i VI brały udział w projekcie "Zagraj z Nami".
Głównym celem realizowanego projektu jest zapobieganie uzależnieniom od komputera i Internetu wśród dzieci poprzez podniesienie wiedzy związanej z uzależnieniami behawioralnymi wśród dzieci, rodziców / opiekunów i kadry pedagogicznej, kształtowanie umiejętności społecznych oraz promocja konstruktywnych form spędzania czasu. W ramach projektu na terenie szkoły odbywa się happening, oto fotorelacja z przygotowań.
W dniach 2-9 lutego odbyło się zimowisko Przystani Rembertów w Gołdapi. Przez 8 dni udało nam się skorzystać z malowniczych tras nart biegowych przygotowanych przez OSiR w Gołdapi. Pod okiem instruktorów korzystaliśmy z jazdy na nartach po stoku Piękna Góra.
Numer telefonu do Przystani Rembertów 733-381-941 czynny od poniedziałku do piątku.
Miło nam poinformować, że Mazowieckie Kuratorium Oświaty zaakceptowało nasz wyjazd na zimowisko w dniach 2-9 lutego do Gołdapi wraz z młodzieżą "Przystani Rembertów".
W dniu 21 grudnia odbyło się spotkanie Wigilijne w Przystani Rembertów.
W ramach podsumowania projektu Zagraj z Nami w Szkole Podstawowej nr 191 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Warszawie odbył się happening.
W ramach podsumowania projektu Przystań Mokotów w dniu 27 grudnia odbył się wyjazd do Torunia. Młodzież zwiedziła piękną starówkę. Odbyły się również zajęcia w Żywym Muzeum Piernika oraz w Planetarium.
W ramach projektu Zagraj z Nami zorganizowany został happpening. Był on podsumowaniem działań w Szkole Podstawowej 376 im. Bohaterów Westerplatte ul. Gen. K. Ziemskiego 22 w Warszawie.
W ramach Przystań Rembertów zapraszamy dzieci i rodziców w dniu 21 grudnia na spotkanie Wigilijne.
Realizowane przez nas projekty kończą się w grudniu b.r.
Udział w projekcie teatralnym pod opieką p. Małgorzaty Gralczyk ze Staromiejskiego Domu Kultury ul. Rynek Starego Miasta 2 w Warszawie.
Fundacja Rozwoju Osobistego "Przystań" zaprasza młodzież w wieku 13-16 lat.
Projekt "Poza PORTEM" jest programem z obszaru profilaktyki selektywnej skierowany do młodzieży w wieku 13-16 lat oraz raz ich rodziców/ członków rodzin realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA na lata 2016-2020 ze środków FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH pozostających w dyspozycji MINISTRA ZDROWIA.
Fundacja Rozwoju Osobistego "Przystań" zaprasza młodzież w wieku 15-18 lat.
Projekt ,, Twój wybór -Twoja szansa " jest programem z obszaru profilaktyki selektywnej skierowany do młodzieży w wieku 15-18 lat oraz raz ich rodziców/ członków rodzin realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ZDROWIA NA LATA 2016-2020 realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji MINISTRA ZDROWIA.
Fundacja Rozwoju Osobistego "Przystań" zaprasza do udziału w PROJEKCIE "PRZYSTAŃ MOKOTÓW".